نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
از گلایه اهالی محلات تا شورایاری که برای محله سنگ تمام گذاشت
​شورایاری در هفته ای که گذشت:
در آخرین هفته از اولین ماه سال جدید، شورایاران اتفاقات و اخبار متعددی را از سر گذراندند. یکی از مهمترین اخبار محلات به نقل از همشهری محله فرسودگی و سستی بنای ۷۰ ساله مسجد افضلیه است که امنیت نمازگزاران را تهدید می‌کند. «مهدی شیرازی» دبیر شورایاری محله ابن‌بابویه ‌ـ شهید غیوری گفت: مسجد افضلیه حدود ۷۰ ...
۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰
تماس با خانواده های نیروهای معبربان در کما و پیگیری وضعیت سلامتی آنان
از سوی افشین حبیب زاده صورت گرفت:
رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با خانواده های دو تن از نیروهای معبربان منطقه 20 که در حین ماموریت و بر اثر تصادف به کما رفتند تماس گرفت و جویای وضعیت سلامتی آنها شد.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷
افراد علامت‌دار کرونا به کجا مراجعه کنند؟
هر عطسه و سرماخوردگی را کرونا بدانید
با آغاز خیز چهارم کرونا وزارت بهداشتی‌ها و متخصصان حوزه سلامت معتقدند که حالا کوچک‌ترین علائم و حتی علائم یک سرماخوردگی ساده را هم باید کرونا قلمداد کرد. بر این اساس باید اقدامات مراقبتی و احتیاطی را برای سلامت خود و اطرافیان‌مان انجام دهیم، اما سوال این است که اگر علامتدار شدیم، به کجا مراجعه کنیم؟
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴
برخورد قاطع با متخلفان اجرای مصوبات ستاد کرونا
مدیر روابط عمومی فرمانداری تهران تاکید کرد
مدیر روابط عمومی فرمانداری تهران با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان اجرای مصوبات ستادملی کرونا گفت: شهروندان گزارش تخلف دستگاه های اجرایی را به فرمانداری تهران ارسال کنند.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱
کوچ اجباری از روستای بی‌سند
اختلاف برسر موقوفه بودن روستای زمان‌آباد مشکلاتی را برای اهالی ایجاد کرده است
تا چند سال پیش فهرست مشکلات و کمبودهای روستای زمان‌آباد طولانی و بلندبالا بود، اما در طول سال‌های اخیر این فهرست کوتاه و کوتاه‌تر شده و اکنون روستای زمان‌آباد را می‌توان از روستاهای در مسیر توسعه شهرستان ری به شمار آورد.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳
میراث فرهنگی منطقه در دوراهی مرمت یا تخریب
فرسودگی و سستی بنای ۷۰ ساله مسجد افضلیه امنیت نمازگزاران را تهدید می‌کند
​ مسجد افضلیه را استاد لرزاده، معمار نامدار کشور، ساخته و از جنبه معماری و میراث فرهنگی اهمیت و ارزش ویژه‌ای دارد. قرار گرفتن مقبره خانوادگی مرحوم لرزاده در همسایگی این مسجد هم بر اهمیت آن افزوده و مسجد افضلیه را به یکی از شاخص‌ترین مساجد شهرری تبدیل کرده است. این مسجد قدیمی بر اثر گذر زمان فرسوده شده ...
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸
رضایت ساکنان منطقه ۱۹ از اجرای یک طرح‌ کوچک‌مقیاس
اسمش را پروژه‌های کوچک مقیاس گذاشته‌اند، اما تأثیری که در محله و رفاه اهالی می‌گذارند، کمتر از ساخت یک بزرگراه یا پل نیست. نمونه‌اش بازگشایی خیابان شهامت در محله خانی‌آباد نو شمالی است که منجر به اتصال خیابان‌های شهید برادران شکری و شهید مهدی لطیفی شده است. از ابتدای شکل‌گیری این محله، قرارگیری بخشی ...
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵
ساکنان خیابان شهید آقایی از مزاحمت‌های‌گاه و بی‌گاه تعمیرگاه‌های خودرو
آلودگی صوتی، سدمعبر و آلودگی معابر از مشکلاتی است که گاهی بعضی صنوف ممکن است برای اهالی یک محله به وجود آورند و آسایش را از آنها سلب کنند. نمونه‌ای از این مشکلات در خیابان شهید آقایی در محله شهرک ولی‌عصر(عج) وجود دارد و سال‌هاست اهالی این خیابان را با این مشکل دست به گریبان کرده است. محدوده زمین بایر ...
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶
۲۰ متری جوادیه پارکینگ ندارد
این‌طور که اهالی جوادیه برای‌مان تعریف می‌کنند بیشتر اوقات ماشین‌ها در خیابان‌۲۰ متری جوادیه پارک دوبل و سوبل هستند و زنجیروار و پشت سر هم کنار جدول و یا زیر درخت‌ها ردیف می‌شوند. انگار که خودروها بخش و عنصری ثابت در این خیابان شده باشند؛ مثل جدول، درخت، باجه تلفن و... واقعیت این است که هرکدام از شهروندان ...
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶
همدلی در ماه خوب خدا
حال و هوای ماه رمضان در محله امامزاده حسن(ع)
در خانه‌های قوطی کبریتی جنوب شهر که در کوچه‌های آشتی‌کنان صف کشیده‌اند، موقع سحر فقط باید لای پنجره خانه را باز کنید تا اگر چراغ خانه همسایه روشن نشده، بدانید خواب مانده‌ و بیدارش کنید.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸
محله بلورسازی لایق بهترین‌هاست
چهره و روحیه جنگنده‌ای در مسابقات و تمرینات کونگ‌فو دارد، اما همیشه اهالی «سمیه ستوده» را با چهره‌ای خندان و مهربان در محله بلورسازی می‌بینند. برای بچه‌های این محله مادری می‌کند و برای فراهم کردن امکانات مورد نیاز آنها برای تمرینات ورزشی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵
پرواز بادبادک‌های رنگی بر فراز نسیم
​ روانشناسان معتقدند رنگ‌ها سبب افزایش شادابی و سرزندگی در مردم می‌شوند و از این‌رو سازمان زیباسازی برای زیبا‌کردن چهره شهر مدتی است استفاده از رنگ در مبلمان‌های شهری را سرلوحه کارهایش قرار داده است.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۱
کاهش ۲۵۰۰ تنی ورود پسماند به آرادکوه با اجرای طرح «کاپ»
علیپور مطرح کرد؛
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: میزان پسماند ورودی به آراد کوه از هفت هزار و ۸۰۰ تن به ۵ هزار تن کاهش یافته و این امر یکی از نتایج اجرای طرح کاپ است.
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷
دلسوزان شهر معتقدند رویکردها و سیاست‌های شورای پنجم موثر بوده است
یک عضو شورای شهر تهران:
یک عضو شورای شهر تهران گفت: دلسوزان شهر معتقدند رویکردها و سیاست های شورا پنجم موثر بوده است.
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹
ایجاد ۲۷ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در منطقه۸
دستور کار شهرداری منطقه ۸ در سال جدید
شهردار منطقه ۸ دراین‌باره گفت: «با تأکید شهردار تهران یکی از برنامه‌های اصلی این منطقه، توسعه شبکه مسیرهای دوچرخه است به همین سبب ایجاد ۲۷ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در دستور کار قرار گرفته است.»
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸
امیدواریم تامین بودجه قطار ملی مترو به سرنوشت تامین 1500 اتوبوس دچار نشود
محسن هاشمی در دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورا:
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان اینکه در ماه رمضان امسال که بدلیل وضعیت قرمز کرونایی، سفره های افطار جمعهای خانوادگی، دوستانه وکاری برچیده شده است، وظیفه داریم که بیش از گذشته به فکر سفره های خالی مردم باشیم گفت: متاسفانه گفتار درمانی و دادن وعده های بدون پشتوانه ودستورات فاقد آثار اجرایی، یکی ...
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
محله‌ای که به رنگ خاکش معروف شد
​محله خاک‌سفید که چند سالی است نام «گلشن» را به خود گرفته، قدمت زیادی ندارد و سابقه شکل‌گیری آن به اوایل دهه ۵۰ برمی‌گردد.
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳
حناچی به ارایه سند تحویل و تحول ملزم شد
​به پیشنهاد علی اعطا:
طرح دوفوریتی «الزام شهرداری تهران به ارائه گزارش و سند تحویل و تحول شهرداری تهران مبتنی بر کارنامه مدیریت شهری دوره پنجم» با ۱۷ رای تصویب شد.
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴
اینجا چرخ زندگی به دست بانوان می‌چرخد
بانوی جوان محله مشیریه با راه‌اندازی کارگاه تولید سبدهای حصیری برای هم‌محله‌ای‌ها اشتغالزایی کرده است
در چند سال اخیر بانوان در عرصه کارآفرینی فعالیت‌های بسیاری داشته و نشان داده‌اند که آنها هم می‌توانند کسب و کار خودشان را داشته و صاحبان مشاغل مختلف باشند.
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹
لوکس‌های بی‌مشتری
پراکندگی و چرایی وجود خانه‌های خالی در شرق تهران را بررسی کرده‌ایم
مسکن، از مهم‌ترین نیازهای بشر، این روزها در جامعه ما به دلیل گرانی روزافزون به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های شهروندان تبدیل شده است.  به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی شورایاری ها بع نقل از روزنامه همشهری، البته برای بعضی از مردم هم به یک رؤیای محقق نشدنی تبدیل شده و فقط آرزوی آن ...
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱