نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: کسانی که اصول مربوط به مبحث ۱۹ در ساختمان سازی را رعایت کنند، مشمول تخفیف و بسته‌های تشویقی در عوارض می‌شوند.
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۷
گرمخانه‌ها پیش‌نیاز رسیدن به صلح اجتماعی
صلح اجتماعی در زمان کنونی نیازمند پیش‌نیازهای ویژه‌ای است. مدیریت شهر و روستا و زندگی شهروندان وابسته به رویکرد مدیریتی در سیاستگذاری‌ها و اجراست. بنابراین هنگامی که سخن از صلح اجتماعی می‌شود نیازمند پرداختن به پیش نیازهایی مانند گفت‌و‌گو، تعامل، عدالت، همدلی و همراهی ...
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۷
هم سواره حق دارد و هم پیاده
شهربانو امانی
خیابان کامل یعنی خیابانی که برای همه مدهای کاربری شرایط امن و راحتی را ایجاد کند. کاربران هم شامل پیاده‌ها، دوچرخه‌سواران، عمومی و سواره است و مسافر نیز در مد سواره تعریف می‌شود. در واقع، خیابان کامل باید به‌گونه‌ای طراحی شود و شرایطی را به‌وجود بیاورد که کاربران بتوانند ...
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
کار کارشناسی فدای ادبیات سیاسی شد
احمد مسجدجامعی در واکنش به موضوع ملک جماران:
مسائل شهری از جنس مسائل اجتماعی است و زبان و ادبیات سیاسی و سخن گفتن از طریق رسانه‌ها به باور من منافع شهروندان را تامین نخواهد کرد
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
بارقه‌های شهر شیشه‌ای
رییس کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برنامه های شورای پنجم درباره شفافیت در مدیریت شهری گفت: تلاش‌های شورای پنجم تنها معطوف به تحقق شفافیت در شهرداری تهران نبوده بلکه شورای اسلامی شهر اقدامات زیادی را در جهت شفافیت‌بخشی به فرآیندهای خود به عنوان یک نهاد انتخابی انجام داده است.
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۶
پیشنهادات شورای شهر برای چگونگی بهره‌برداری از "کاخ ثابت پاسال"
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران پیشنهاداتی برای چگونگی بهره‌برداری از کاخ ثابت پاسال ارائه کرد.
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۵
نامه شورای شهری‌ها به وزیر راه و شهرسازی درباره محله جماران
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره نامه برخی از اعضای شورا به وزیر راه و شهرسازی درباره احتمال لغو محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در محله جماران، گفت: نظر کارشناسی مدیریت شهری درباره این موضوع در شورای عالی شهرسازی لحاظ نشده است.
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵
اجرای مهم‌ترین تصمیم شورای پنجم بر عهده شورایاران است
مسجد جامعی خطاب به رابطین شورایاری‌های مناطق:
بررسی تعامل شورایاران و شهرداری مناطق 22 گانه در پروژه‌های کوچک مقیاس محله محور با محوریت اعضای ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در دستور کار قرارگرفته تا عملکرد شورایاران در مناطق مختلف در این موضوع مورد ارزیابی قرار گیرد و همچنین در این جلسه معاون شهردار تهران نیز در جریان دغدغه‌های شورایاران قرار گرفت.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۹
از انتخابات الکترونیک تا فعالیت کارگروه‌های تخصصی
اولین سالگرد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها؛
یک سال پیش در چنین روزهایی انتخابات شورایاری‌ها به رغم موانعی که از سوی نهادهای مختلف بر سر راه آن ایجاد شده بود، برگزار شد. برخی نهادها سفت و محکم ایستاده بودند تا انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها برگزارنشود اما اعضای شورای شهر با رایزنی‌های فشرده در سطح ملی با تمام قوا بر برگزاری این انتخابات تاکید ...
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷
شوخی بگیریم فوتی‌های کرونا به روزی ۱۶۰۰ نفر می‌رسد | نگذاریم فاجعه ملی رخ دهد
پیش‌بینی ۱۶۰۰ مرگِ ناشی از کرونا تنها در یک روز، که از سوی مجمع انجمن‌های گروه پزشکی مطرح شده است، از سوی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نیز مورد تاکید قرار گرفت.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶
تهرانی‌های بدون ماسک بر اساس کد ملی جریمه‌می‌شوند؟
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: در صورت تصویب پلمب یک ماهه مغازه کسبه بدون ماسک و جریمه شهروندان متخلف بر اساس کد ملی شیوع این بیماری کاهش می‌یابد.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶
قصور پیمانکار و شهرداری منطقه ۷ در حادثه فوت و مصدومیت کارگران خدمات شهری
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از قصور پیمانکار و شهرداری منطقه ۷ در حادثه فوت و مصدومیت کارگران خدمات شهری در تصادف اخیر خبر داد.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
بهبود رفتار تهرانی ها در عدم رهاکردن ماسک و دستکش در معابر
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران از بهبود رفتار مردم تهران در عدم رهاسازی ماسک و دستکش در معابر عمومی خبرداد.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۳
نظارت شورای شهر بر هزینه کرد اوراق مشارکت مترو و اتوبوس
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران از نظارت شورای شهر بر هزینه کرد اوراق مشارکت مترو و اتوبوس خبر داد.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
تبلیغات محیطی در زمینه مقابله با کرونا کافی نیست
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران درخصوص کم بودن تبلغیات محیطی مرتبط با کرونا در پایتخت گفت:این حق را می دهم که تبلیغات محیطی در سطح شهر تهران کافی نیست.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹
«دوچرخه» وسیله ایمن برای تردد در روزهای کرونایی
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: دوچرخه یک وسیله ایمن و مطمئن است و در شرایطی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم می تواند در پیشگیری از ابتلای راکب دوچرخه به کرونا موثر واقع شود.
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۳
رضایت شهروندان و احقاق حقوق شهروندی در حوزه شهرسازی
ماه‌های اخیر رویکرد مثبت و امیدوارکننده‌ای را از سوی ریاست قوه قضاییه درخصوص ورود به موضوع حقوق عامه و اتخاذ رویکردی مبتنی بر عدم‌تضییع حقوق شهروندی به‌خصوص در حوزه شهرسازی و معماری در کشور شاهد هستیم.
۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۱
شهروند محله وصال  برگزیده جشنواره حکایت تهران شد
جشنواره حکایت تهران به منظور جمع آوری حکایات شهروندان تهرانی از کوچه های تهران و از گذشته محلات قدیمی تهران با همت شورایاران برگزار شد.
۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳